ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura

W internecie, magazynach czy książkach możemy znaleźć niemało wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji, ale również tego, jakie produkty warto stosować na skórę i włosy. Kosmetyki naturalne to coraz częściej spotykane pojęcie. Polecane są nie tylko przy wszystkich rodzajach skóry, ale mają również pomagać przy konkretnych problemach z cerą. Czy są jednak skuteczne? Jakie są substancje aktywne, które znajdziemy w ich składzie? Już teraz dowiedz się, co to są kosmetyki naturalne i czy warto stosować je w codziennej pielęgnacji skóry. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

Definicja kosmetyków naturalnych

Co to są kosmetyki naturalne? To nic innego jak produkty do pielęgnacji, które w składzie posiadają składniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Początkowo mogło się wydawać, że stosowanie takich kosmetyków to jedynie trend, który szybko przeminie. Stało się zupełnie inaczej, ponieważ konsumenci docenili właściwości kupowanych produktów i ich skuteczne działanie. 

Definicja kosmetyków naturalnych nie jest do końca uregulowana prawnie. Pomocne okazują się certyfikaty, takie jak ECOCERT, COSMOS czy NATRUE, które stanowią podpowiedź dla konsumenta podczas wyboru preparatów do pielęgnacji skóry i włosów.  Warto dodać, że Komisja Europejska w celu uporządkowania definicji i kryteriów dla kosmetyków „naturalnych” zleciła opracowanie kryteriów dla wybranych rodzajów deklaracji. W ten sposób powstała międzynarodowa norma ISO 16128 otwarta dla wszystkich zainteresowanych stron z całego świata.

Nie każdy wie jednak, że kosmetyk naturalny to nie to samo co organiczny. W przypadku tego drugiego restrykcje związane z jego tworzeniem są nieco inne. Przede wszystkim powinien składać się głównie surowców z certyfikatami organiczności, a dodatkowo ponad 90% komponentów będzie pochodziło z kontrolowanych upraw organicznych.

Czy wiesz jednak, jak nakładać kosmetyki naturalne, aby ich skuteczność była jak najlepsza? Zawsze należy kierować się wskazówkami znajdującymi się na etykiecie. Warto jednocześnie pamiętać o tym, że kosmetyki naturalne to często produkty uniwersalne, dlatego ich zastosowanie jest wielorakie i może sprawdzić się zarówno przy pielęgnacji skóry twarzy, ciała, jak i włosów.

Z czego składają się kosmetyki naturalne?

Czytanie etykiet to ważna umiejętność, która może pomóc nam w znalezieniu naturalnych kosmetyków. Na opakowaniu produktu znajdziemy skład, w przypadku którego użyte substancje są umieszczone w odpowiedniej kolejności, rozpoczynając od tej, której jest najwięcej. Dlatego jeżeli ważne składniki znajdują się na samym końcu, to zapewne ich dodatek jest niewielki.

Najczęściej poszukiwane są naturalne surowce takie jak ekstrakty roślinne czy składniki mineralne. Nie brakuje tutaj popularnych substancji często wybieranych przez konsumentów. Będzie to na przykład rojnik pomagający w walce z niedoskonałościami, idealna dla cery naczynkowej róża, nawilżająca oliwa z oliwek bądź masło shea czy idealny na podrażnienia miód.

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze?

Nie zapominając o tym, czym są kosmetyki naturalne i czego na pewno nie znajdziemy w ich składzie, znacznie prościej jest wytłumaczyć, dlaczego tak wiele osób uważa je za lepszy wybór. Stosując produkty o prostym składzie pochodzenia naturalnego, dbamy tak naprawdę o nasze zdrowie. Wystrzegamy się bowiem niektórych chemikaliów, których tak naprawdę nie powinniśmy nakładać na skórę twarzy czy ciała. Warto natomiast dodać, że dodatki naturalne są równie skuteczne co ich chemiczne warianty, a niekiedy działają jeszcze lepiej. 

Warto podkreślić, że nie zawsze składy kosmetyków naturalnych są krótkie, ale na pewno łatwiej będzie nam znaleźć na etykiecie te składniki, które są nam już dobrze znane. Dzięki temu wiemy, co nakładamy na skórę i łatwiej jest nam zauważyć te dodatki, na które możemy mieć uczulenie. Nie brakuje też formuł prostych, takich jak na przykład hydrolaty, które doskonale zastępują drogeryjne toniki do twarzy. 

Tak naprawdę naturalne kosmetyki sprawdzą się przy każdej skórze i rzeczywiście mogą być odpowiedzią na różne problemy skórne. Z powodzeniem znaleźć można takie składniki aktywne pochodzenia naturalnego, które pomogą w walce z trądzikiem, przesuszeniem, odwodnieniem lub które można stosować na przykład przy skłonności do alergii.

Gdzie kupić kosmetyki naturalne?

Gdy wiesz już, co to są kosmetyki naturalne, warto dowiedzieć się również, gdzie można je kupić. Aktualnie dostęp do produktów pielęgnacyjnych nie jest ograniczony. Konsumenci mogą wybierać spośród bogatej oferty kosmetyków, które znajdują się zarówno na półkach drogerii, jak i mogą dodać je do wirtualnego koszyka na stronie.

Tutaj warto wspomnieć o tym, że kosmetyki ASOA powstają w malowniczym Łącku, położonym w Beskidzie Sądeckim, nieopodal Dunajca. Wszystko zaczęło się w roku 2016, by do dzisiaj marka mogła rozwijać się i rosnąć w siłę. Aktualnie nasze produkty znajdziesz nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale przede wszystkim online. Większość produktów obecnych w ofercie to kosmetyki naturalne, w których składzie nie brakuje silnie działających substancji aktywnych. Sprawdź następujące kategorie i znajdź coś dla siebie: 

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: