ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura

Jednym z produktów, który na stałe rozgościł się w rutynowej pielęgnacji jest hydrolat. Ten naturalny kosmetyk może mieć różne właściwości, a wszystko zależne jest od tego, jaki jego wariant wybierzemy. Jednak czy wiesz, do czego służy hydrolat i w jakich kosmetykach może on występować jako jeden z dodatków? 

Przeczytaj również:
1. Ochrona skóry przed słońcem – Kompendium wiedzy
2. Pielęgnacja cery suchej i zniszczonej
3. Hydrolat. Co to jest? Na co jest dobry? Jaki wybrać?
4. Maseczka algowa – co to jest? Działanie i właściwości

Czy hydrolat to kosmetyk?

Hydrolaty to produkty, które powstają po przeprowadzeniu procesu destylacji. Można określić je jako efekt uboczny związany z pozyskiwaniem olejków eterycznych. W ten sposób powstaje kosmetyk określany również jako woda kwiatowa. Dozwolone jest aplikowanie go bezpośrednio na skórę. Jak używać hydrolatu? To bardzo proste! Najlepiej używać buteleczki z atomizerem i spryskiwać wybrany obszar. Jeżeli stosujemy hydrolat przy pielęgnacji twarzy, to dobrze, aby jego pH pozostawało w granicach 4,5-5.

Czemu hydrolaty używane są jako składnik kosmetyków ASOA?

Wiele osób decyduje się, aby kosmetyk tonizujący został zastąpiony przez hydrolat. Składnik ten rzeczywiście można używać samodzielnie, ale bardzo często jest on takżę wykorzystywany, jako jeden z dodatków w wybranym produkcie. Co szczególnie ważne, hydrolat w kosmetykach można dopasować między innymi do potrzeb cery. Dzięki temu mamy pewność, że ten kosmetyk pozostanie idealnym uzupełnieniem dla naszej pielęgnacji. Jaki hydrolat wybrać? Które składniki warto poddać destylacji?

  • cera sucha: najlepiej sprawdzi się tutaj rumianek, pomarańcza, aloes;
  • cera normalna: pomarańcza, róża;
  • cera mieszana, tłusta bądź trądzikowa: manuka, geranium herbata.

Hydrolat w kremach

Dlaczego w kremach również może występować hydrolat? Składnik ten doskonale nawilża skórę, a ponadto posiada wiele witamin i substancji odżywczych ważnych dla naszej cery. Stąd też bywa dodatkiem do kremów stosowanych na dzień, na noc, ale także tych, które przeznaczone są do stosowania w okolicach pod oczami. W ofercie ASOA dostępny jest między innymi Krem Nawilżający Odżywcza Goja z dodatkami hydrolatu z kwiatów manuka oraz róży damasceńskiej.

Hydrolat w serum

Jednak właściwości hydrolatów wykorzystywane są nie tylko w przypadku produkcji kremów. To idealny dodatek np. do serum. W przypadku oferty ASOA to właśnie Serum Normalizujące zyskało właściwości antyseptyczne i nawilżające, gdyż w składzie znajdziemy między innymi hydrolat z kwiatów manuka.

Hydrolat w maseczkach

Dobroczynne działanie hydrolatów na skórę można wykorzystać także w przypadku maseczek. Tych może i nie stosuje się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej, ale pozostają one jej doskonałym uzupełnieniem. Przykładowo dostępne w ofercie ASOA maseczki posiadają w składzie między innymi hydrolat z rumianku rzymskiego czy z kwiatów pelargonii pachnącej.

Do czego jeszcze służy hydrolat?

Jak widać, hydrolat w kosmetykach dzięki swoim właściwościom występuje niezwykle często jako składnik. Warto jednak mieć na uwadze, że równie dobrze można stosować go jako samodzielny produkt i wciąż korzystać z jego wspaniałych właściwości. Do czego służy hydrolat? Doskonale sprawdzi się jako zastępca dla toniku. Konieczne jest natomiast zwrócenie uwagi na pH kosmetyku. To, jaki hydrolat wybrać zależne będzie w głównej mierze od potrzeb naszej skóry i właściwości danego produktu. 

To produkt, który można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała, ale również i na skórę głowy czy włosy. Przykładem będzie działający przeciwłupieżowo i pozyskiwany z geranium hydrolat. Jak stosować go w poprawny sposób? Najlepiej użyć butelki z atomizerem. 

Dodatkowo hydrolat w połączeniu z glinką czy algami w proszku tworzy maseczkę o konsystencji śmietanki, którą aplikujemy bezpośrednio na skórę twarzy i zmywamy po określonym czasie.

Sprawdź nasze hydrolaty tutaj: Hydrolaty ASOA.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: