ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura

Zakup niektórych produktów kosmetycznych pozwala nam na samodzielnie tworzenie różnego rodzaju kosmetyków, które dołączymy w następstwie do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Takim specyfikiem jest właśnie glinka czerwona. Właściwości tego produktu sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się sięgać po niego regularnie. Czy wiesz, jak używać glinki do twarzy oraz kiedy warto wybrać akurat wariant czerwony? 

Przeczytaj również:
1. Ochrona skóry przed słońcem – Kompendium wiedzy
2. Pielęgnacja cery suchej i zniszczonej
3. Glinka Niebieska: Co to jest? Działanie, Zastosowanie i Właściwości
4. Maseczka algowa – co to jest? Działanie i właściwości

Co to jest glinka czerwona?

Glinka czerwona wydobywana jest z ziemi, a to oznacza, że jest też minerał bogaty w takie składniki, jak chociażby tlenek żelaza. To właśnie on sprawia, że glinka posiada tak charakterystyczny kolor. To, co jest jednak szczególnie ważne to fakt, że mamy tutaj do czynienia z minerałem stosowanym między innymi do wytwarzania znakomitych kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Od lat pojawiają się formuły, której jej ona kluczowym dodatkiem. Natomiast tlenek żelaza w postaci czystej ma postać drobnego proszku. 

Właściwości glinki czerwonej

Właściwości glinki czerwonej pochodzą z elementów się na nią składających: tlenki krzemu, żelaza, glin, potasu, tytanu, manganu, wapnia, magnezu czy sodu. To wszystko sprawia, że możemy spodziewać się tutaj idealnego działania zarówno na skórę twarzy i ciała, jak i na włosy. Możemy zyskać produkt, który doskonale absorbuje nadmiar sebum, ma zdolność do ograniczania uszkodzeń występujących w naczyniach krwionośnych czy też poprawia koloryt cery. Dodatkowe właściwości łagodzące zaczerwieniania sprawiają, że jest to kosmetyk odpowiedni nawet dla osób z trądzikiem różowatym.

Do czego używana jest glinka czerwona?

Jak zostało już wspomniane – czerwona glinka ta ma wiele właściwości, dzięki którym stała się idealnym dodatkiem do kosmetyków. Są one przeznaczone zarówno do pielęgnacji ciała, twarzy, jak i włosów, ale nawet go higieny jamy ustnej. O czym więc mowa? Wariant czerwony najczęściej występuje w mydłach, serach, maseczkach oczyszczających do skóry głowy czy pastach do zębów. Szczególnie popularne jest jednak maseczka z czerwonej glinki, którą aplikuje się na twarz. 

Maseczka z Czerwonej Glinki

Jeśli chodzi natomiast o taki kosmetyk, jak maseczka z czerwonej glinki, to warto wiedzieć, że można przygotować go samodzielnie. Do jego stworzenia potrzebna będzie oczywiście czerwona glinka w formie proszku oraz woda, ulubiony hydrolat czy tonik. Należy wymieszać ze sobą składniki w taki sposób, aby otrzymać gęstą pastę. Nie da się jednak nie wspomnieć o tym, że tego rodzaju produkt nie będzie miał tak bogatego składu, jak chociażby gotowe maseczki dostępne na rynku kosmetycznym. 

Ile trzyma się maseczkę z czerwonej glinki?

Czerwona glinka na twarz powinna być aplikowana w odpowiedni sposób, aby można było spodziewać się właściwego jej działania. W przypadku gotowych produktów czas ten podany jest opakowaniu kosmetyku. Zazwyczaj jest to jednak od 5 do 15 minut. Ważne jednak, aby nie była to jednorazowa aplikacja. Maseczkę z czerwonej glinki warto stosować regularnie.

Jak Często Stosować Glinkę Czerwoną?

Czerwona glinka na twarz powinna być stosowana tak często, jak wymaga tego nasza skóra. Tutaj warto mieć po prostu na uwadze to, że potrzeby naszej cery są różne. Czasami wystarczy sięgnąć po maseczkę raz w tygodniu, podczas gdy u innej osoby sprawdzi się raczej stosowanie jej dwa co 3-4 dni. 

Efekty Maseczki z Czerwonej Glinki

Wiele osób interesują przede wszystkim efekty, jakie może zapewnić maseczka z czerwonej glinki. Warto jednak dodać, że poza właściwościami, jakie posiada sama glinka, produkt może zyskać też nieco inne działanie ze względu na dodatek poszczególnych składników aktywnych. Przykładowo, jeżeli do takiego kosmetyku dołączymy również alantoinę, to możemy spodziewać się działania ściągającego, przeciwzapalnego, kojącego czy regenerującego. Tymczasem koenzym Q10, znany też jako silny antyoksydant, spowolni procesy starzenia oraz zneutralizuje działanie wolnych rodników. Warto więc zawsze sprawdzić, co jeszcze znajduje się w składzie maski z czerwoną glinką.

Gdzie Kupić Kosmetyki z Czerwoną Glinką?

Chociaż zakup glinki czerwonej w formie proszku sprawdzi się, jeżeli chcemy samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju kosmetyki, to warto jednak pamiętać, że stworzona z proszku i wody maseczka nie będzie miała ta silnie działających składników aktywnych, jak produkty oferowanie przez firmy kosmetyczne.

W ofercie marki ASOA znajduje się gotowa maseczka z glinki czerwonej. Właściwości, jakie zapewnia ten kosmetyk to przede wszystkim zmiękczanie i wygładzanie skóry. Dodatkowo ma ona działanie przeciwzmarszczkowe i uszczelniające naczynia krwionośne, dlatego polecana jest głównie przy cerze wrażliwej i naczyniowej. 

Kup Maseczkę do Twarzy z Czerwoną Glinką:

Zobacz także inne maseczki do twarzy!

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: