ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura

Jednym z produktów, który zasługuje na coraz większą uwagę jest glinka niebieska. Właściwości i działanie tego drobno zmielonego proszku potrafią być zaskakujące! Czy wiesz skąd pochodzi ten produkt i jak jej stosowanie wpływa na wygląd skóry?

Przeczytaj również:
1. Ochrona skóry przed słońcem – Kompendium wiedzy
2. Pielęgnacja cery suchej i zniszczonej
3. Glinka Czerwona: Co to jest? Działanie, Zastosowanie i Właściwości
4. Maseczka algowa – co to jest? Działanie i właściwości

Co to jest Glinka Niebieska?

Nie każdy wie, że glinka niebieska wydobywana jest nie tylko z dna zbiorników wodnych, ale także z głębi ziemi. Podobnie wygląda to także w przypadku innych odmian glinek. Powoduje to jednak, że ze względu na pochodzenie mogą występować niewielkie różnice związane ze składem chemicznym. Wciąż jednak można mówić o tym, że glinki niebieskie są produktami niezwykle bogatymi w ważne dla nas i naszej skóry minerały, takie jak np. wapń, potas czy żelazo.

Są one przede wszystkim polecane w przypadku cery tłustej bądź mieszanej. Równie chętnie sięgają po nią osoby zmagające się z egzemą, AZS, trądzikiem, łupieżem, czyrakami czy łuszczycą. Glinka niebieska jest tak naprawdę uniwersalna.  

Czym różni się Glinka Niebieska od Glinki Błękitnej?

Należy zaznaczyć, że zarówno glinka niebieska, jak i glinka błękitna to dokładnie ten sam produkt. Tych nazw używa się po prostu zamiennie. Warto jeszcze dodać, że wybór rodzajów glinek jest stosunkowo szeroki, ponieważ mamy zarówno wariant biały, zielony, czerwony, różowy, fioletowy czy Ghassoul (wersja Marokańska).

Właściwości Glinki Niebieskiej

Nie bez powodu w kosmetyce stosowana jest właśnie glinka niebieska. Właściwości, które w szczególności zasługują na uwagę to możliwość jednoczesnego, delikatnego oczyszczenia skóry, ale też odżywienia jej i zregenerowania. Wszystko to dzięki wysokiej zawartości minerałów. Następuje poprawa krążenia, ale też koloryt skóry staje się wyrównany. Przy regularnym stosowaniu glinki niebieskiej można zauważyć poprawę jędrności. Na co jeszcze wpływa? Redukuje ilość wydzielanego sebum, dotlenia i działa przeciwzapalnie. 

Gdzie używana jest Glinka Niebieska?

Sama glinka niebieska może być łączona z różnymi produktami, nie tylko z wodą. Najczęściej są to hydrolaty, oleje, toniki czy napary. W przepisach możesz spotkać się także z łączeniem z żelem aloesowy czy też nawet jogurtem naturalnym. Oczywiście właściwości glinki niebieskiej mogą być wtedy nieco inne. Tutaj warto podkreślić, że w ten sposób jesteśmy uzyskać kosmetyki, które sprawdzają się nie tylko w pielęgnacji twarzy i ciała, ale również i włosów. 

Maseczka z Niebieskiej Glinki

Jak zostało już wspomniane, niebieska glinka stosowana jest między innymi w przypadku maseczek. Wiele osób decyduje się tworzyć tego rodzaju kosmetyki samodzielnie poprzez połączenie proszku z wodą bądź hydrolatem. To oczywiście poprawny sposób, jednak jeżeli chcemy, aby stosowany przez nas produkt miał jeszcze lepsze działanie i więcej składników aktywnych, to warto wybrać gotowy specyfik. W szczególności, że nie trzeba wtedy eksperymentować. 

Ile Trzymać Maseczkę z Niebieskiej Glinki na Twarzy?

Ile trzymać glinkę na twarzy? Gotowy do użycia produkt jest znacznie prostszy w jego stosowaniu. Jeżeli samodzielnie łączymy proszek z wodą czy hydrolatem, to w takim przypadku musimy pamiętać, aby po aplikacji regularnej zwilżać skórę. Nie możemy dopuścić do całkowitego zaschnięcia, ponieważ to wywoła efekt ściągnięcia. Tymczasem gotowy wariant wystarczy zaaplikować na oczyszczoną skórę i zostawić na 15 minut. Po tym czasie maseczka z niebieską glinką powinna zostać zmyta. 

Jak często stosować glinkę niebieską?

Warto pamiętać o tym, aby odpowiedź na pytanie jak stosować glinkę niebieską dopasować do potrzeb naszej skóry. To właśnie jej wymagania powinny być dla nas priorytetem. Niebieska glinka może występować w różnych produktach kosmetycznych, jednak najczęściej są to właśnie maseczki. W takim przypadku zaleca się, aby aplikować kosmetyk raz bądź dwa razy w tygodniu. W ten sposób glinka błękitna będzie miała sposobność zadziałać tak, jak powinna. 

Efekty maseczki z niebieskiej glinki

Najlepsze efekty przyniesie regularnie stosowanie maseczki z glinką niebieską. Czego jednak można się spodziewać? Jakie będą efekty? W dużej mierze jest to zależne także od innych dodatków, jakie mogą występować w takim produkcie. Na przykład często wybieranym składnikiem takich maseczek jest m.in. niacynamid, który działa nawilżająco, antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, rozjaśniajaco, a nawet łagodząco i przeciwzapalnie. Tymczasem zastosowanie koenzymu Q10 sprawi, że będzie to idealny produkt nie tylko dla osób dojrzałych. Maseczka zyska m.in. działanie neutralizujące działanie wolnych rodników.

Gdzie kupić kosmetyki z niebieską (błękitną) glinką?

Skoro wiesz już, jak używać glinki do twarzy, zapewne zastanawiasz się również, gdzie możesz znaleźć tego rodzaju produkt. Pamiętaj, że kosmetyk ten występuje zarówno w formie proszku, który należy przygotować poprzez połączenie go na przykład z wodą, jak i w postaci gotowego produktu. Dobrej jakości glinka błękitna dostępna jest między innymi w asortymencie ASOA. Stosuj regularnie w zależności od potrzeb Twojej skóry. Ten gotowy kosmetyk działa nie tylko przeciwzapalnie, ale również oczyszczająco. Glinka niebieska powinna być stosowana między innymi przy cerze mieszanej i trądzikowej.

Kup Maseczkę do Twarzy z Niebieską Glinką:

maseczka do twarzy z glinką niebieską ASOA

Sprawdź także ofertę innych maseczek do twarzy!

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: