ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura
Ochrona Skóry Twarzy przed Słońcem

Wiele mówi się o tym, jaki wpływ ma promieniowanie słoneczne na naszą skórę. Główny problem stanowi przyspieszony proces starzenia, określany też jako fotostarzenie. Ekspozycja na słońce może także prowadzić do powstawania przebarwień. Dostępne kosmetyki pozwalają jednak zadbać o cerę, a jednocześnie ochronić ją przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV. Sprawdź, jak powinna wyglądać prawidłowa ochrona przed słońcem.

Jak chronić skórę twarzy przed słońcem?

Całkowite unikanie ekspozycji na słońce nie jest możliwe, a warto wspomnieć również o tym, że przemyślane opalanie wspomaga syntezę witaminy D. Ważne jednak, aby zachować szczególną ostrożność, jeżeli jesteśmy posiadaczami jasnej cery, gdyż jest ona znacznie bardziej narażona na powstawanie przebarwień i poparzeń. 

Ochrona przed słońcem powinna być stosowana niezależnie od pory roku. Promienie UV są obecne nawet przy zachmurzeniu, a zimą dodatkowo odbijają się od śniegu. Na negatywne skutki promieniowania narażony jest każdy z nas i nie ma tutaj znaczenia wiek czy płeć. Ekspozycja na słońce może wiązać się z powstawaniem poparzeń, ale też szybszym starzeniem się skóry (jest to tak zwane fotostarzenie). Ponadto może prowadzić do powstawania nowotworów, czyli czerniaków.

Jak chronić skórę przed słońcem? Niemałe znaczenie ma tutaj umiar. Nawet opalać można się z głową, co oznacza między innymi unikanie przebywania na zewnątrz w godzinach, kiedy słońce jest w zenicie. Doskonałą ochroną przed słońcem może być nawet skrycie pod parasolem czy innym zadaszeniem.

Ochrona skóry przed słońcem to również noszenie nakryć głowy czy okularów (tutaj ważne jest zwrócenie uwagi na wysokość filtra soczewki). W ten sposób jesteśmy w stanie ograniczyć ilość docierającego do nas promieniowania. Ale to nie wszystko, ponieważ szczególne znaczenie ma regularne aplikowanie produktów, które posiadają w składzie filtry ochronne. Na opakowaniu kosmetyków znajduje się informacja o wysokości SPF (Sun Protection Factor), która określa, ile czasu możemy przebywać na słońcu. 

Ochrona skóry twarzy przed słońcem na co dzień

Ochrona skóry przed słońcem powinna być dopasowana do naszego trybu dnia. Sporo zależy od tego, jak wiele czasu spędzamy na zewnątrz i jak długa jest ekspozycja na słońce. W wielu przypadkach odpowiednim wyborem będzie zastosowanie kremu BB wraz z filtrem, który również zapewnia ochronę przed promieniowaniem. Produkty dostępne w ofercie marki ASOA oferują SPF15 oraz SPF30. Oba dostarczają skórze skoncentrowaną dawkę składników aktywnych. Ujednolicają koloryt, nie bielą, ale rozświetlają, przez co cera wygląda na zdrową i wypoczętą. Za ochronę skóry przed słońcem odpowiedzialny jest tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu.

Czy podkład chroni przed słońcem?

Podkład jest kosmetykiem kolorowym, który ma za zadanie wyrównać kolory skóry i ukryć niedoskonałości. Zazwyczaj stosuje się go w makijażu wieczorowym i okolicznościowym. Większość tego typu produktów nie posiada ochrony przeciwsłonecznej lub jest ona dość niska, dlatego innym, równie dobrym wyborem będzie krem BB z filtrem SPF, który nie tylko maskuje drobne przebarwienia, ujednolica koloryt cery, rozświetla ją, ale również pielęgnuje i chroni przed słońcem. Wspomniane już wcześniej kremy BB, które dostępne są w ofercie ASOA, to idealny wybór w codziennym makijażu. Mają jednak niską wartość ochrony SPF, dlatego w okresie wakacyjnym zaleca się połączyć ich działanie z innym kremem z SPF50.

Ochrona skóry twarzy w wakacje

W okresie letnim ekspozycja na słońce jest zdecydowanie największa. Dodatkowo dzień jest znacznie dłuższy, co sprawia, że przebywając na zewnątrz, jesteśmy stale narażeni na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Warto pamiętać o tym, aby aplikować odpowiednią ilość produktu, czyli około 1-1,25 g. Podczas wyboru kosmetyku głównym wyznacznikiem będzie wysokie PPD bądź UVA/PF, czyli współczynniki określające stopień ochrony przed promieniowaniem UVA. Szczególnie w okresie letnim najlepiej stosować krem z najwyższą ochroną przed słońcem, czyli SPF 50 bądź SPF 50+.

Przy ochronie przeciwsłonecznej warto wybierać zarówno filtry chemiczne, jak i mineralne. Oba te warianty dostępne są w ofercie marki ASOA, a jest to Krem Z Filtrem SPF 50+ PA++++ Chemiczny oraz Krem Z Filtrem SPF 50 PA+++ Mineralny. Czym właściwie się różnią? Filtry chemiczne mają za zadanie pochłaniać promieniowanie ultrafioletowe, natomiast mineralne tworzą na skórze warstwę ochronną i to właśnie ona odbija niekorzystne promieniowanie UV.

O czym jeszcze warto pamiętać przy ochronie skóry?

Warto mieć na uwadze to, że ekspozycja na słońce ma także swoje zalety – mowa o syntezie witaminy D. Jednak opalanie powinno być przemyślane, a to oznacza, że konieczne jest nie tylko stosowanie ochrony w postaci kremów z SPF, ale też nałożenie jej minimum 15 minut przed wyjściem z domu. Należy także unikać przebywania na pełnym słońcu w godzinach między 12:00 a 15:00 oraz pamiętać o reaplikacji preparatów, jeżeli dojdzie do ich zmycia (na przykład po pływaniu). 

Kolejnym, równie ważnym krokiem będzie zastosowanie kosmetyków nawilżających i regenerujących. Uchronią skórę przed wystąpieniem podrażnień i przesuszeń. W ich składzie powinny znaleźć się takie składniki, jak chociażby kwas hialuronowy, mocznik czy pantenol. 

Idealnym wyborem może być Krem Multi MSO dostępny w ofercie, który odżywia, nawilża, regeneruje oraz wzmacnia barierę hydrolipidową. Zawiera między innymi nawilżający kwas hialuronowy oraz alantoinę, koenzym Q10 i pantenol, które mają podobne działanie. Równie dobrze sprawdzi się Krem Nawilżający Odżywcza Goja, który dodatkowo łagodzi zaczerwienienia, a te mogą pojawić się po zbyt długiej lub zbyt intensywnej ekspozycji na słońce. W składzie znalazł się łagodzący niacynamid, natłuszczające masło mango czy działający antyseptycznie hydrolat z kwiatów manuka.

Najlepsze kosmetyki do ochrony skóry twarzy

Jak chronić skórę przed słońcem? W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy wolimy używać kremu BB, który dodatkowo wyrówna koloryt skóry, czy też może lepiej jest zastosować ochronę skóry twarzy przed słońcem w postaci kremu z SPF, na który później zaaplikujemy podkład. Oba warianty są równie dobrym rozwiązaniem, można również stosować je zamiennie.

W ofercie marki ASOA dostępne są zarówno kremy do twarzy z filtrem, takie jak krem z filtrem SPF 50+ PA++++ Chemiczny i krem z filtrem SPF 50 PA+++ Mineralny, jak i wspomniane już kremy BB, czyli Sunny Day ASOA z SPF 15 i Sunny Day SPF 30 Naturalny Krem-Podkład.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: