ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura
Kobieta z mydłem na twarzy - Czym Najlepiej Myć Twarz?

Sekretem odpowiedniej pielęgnacji skóry jest jej odpowiednie oczyszczanie. Nawet najdroższa pielęgnacja z najlepszymi składnikami aktywnymi nie zadziała odpowiednio na niedokładnie oczyszczonej skórze twarzy. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór kosmetyków do demakijażu i oczyszczania twarzy, a także ich świadome, prawidłowe użytkowanie. Poznaj najlepsze praktyki i etapy oczyszczania skóry, rodzaje środków myjących i błędy, których należy unikać, by cieszyć się piękną, promienną skórą.

Mycie Twarzy

Podstawowa pielęgnacja twarzy zawsze powinna obejmować krok pierwszy, jakim jest jej dokładne oczyszczenie. Mycie twarzy jest konieczne codziennie, ponieważ cera narażona jest na kontakt z zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, pyl, drobnoustroje czy toksyny z powietrza. W połączeniu z używanymi kosmetykami do makijażu i sebum, czyli naturalnym olejem wydzielanym przez skórę, stanowią one mieszankę, która może potencjalnie prowadzić do zatykania porów i powstawania niedoskonałości.

Zastanawiasz się, dlaczego mycie twarzy jest takie ważne? Regularne mycie twarzy przeciwdziała gromadzeniu się szkodliwych substancji, w efekcie czego zapobiega ono podrażnieniom, problemom skórnym, zmniejsza ryzyko infekcji, a także pomaga zachować naturalną kwasowo-zasadową równowagę skóry. Naturalna pielęgnacja twarzy zawsze powinna obejmować odpowiednie jej oczyszczenie. Dowiedz się czym myć twarz, jak często myć twarz, a także jak myć twarz krok po kroku.

Czym Najlepiej Myć Twarz Codziennie?

Zastanawiasz się, czym myć codziennie twarz? To, czym myć twarz zależy od Twojego typu skóry, potrzeb i ewentualnych problemów skórnych. Mycie twarzy możesz wykonać za pomocą wielu różnorodnych produktów, takich jak płyny micelarne, oleje, żele, pianki czy mleczka. Dowiedz się, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje produktów do oczyszczania skóry twarzy.

  • Płyny micelarne i odżywcze myjące balsamy (takie jak Makeup Remover Balm) łączą w sobie właściwości oczyszczające z nawilżającymi. Związane jest z nimi dwuetapowe oczyszczanie twarzy, ponieważ są one stosowane w celu wstępnego usunięcia sebum, makijażu oraz zanieczyszczeń.
  • Oleje stosowane są szczególnie do zmywania makijażu, wodoodpornego tuszu i innych kosmetyków kolorowych.
  • Mleczka to doskonały wybór dla cechy suchej i wrażliwej, podatnej na podrażnienia czy zaczerwienienia.
  • Pianki do mycia twarzy charakteryzują się lekkością i delikatnym działaniem, dlatego doskonale sprawdzą się w porannym oczyszczaniu skóry, nie naruszając jej bariery hydrolipidowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak używać pianki do mycia twarzy przeczytaj ten artykuł. Polecamy piankę oczyszczającą Figa ASOA przeznaczoną do każdego typu skóry.
  • Żele do mycia twarzy precyzyjnie usuwają nieczystości zalegające w porach skóry, zapobiegając tym samym powstawaniu stanów zapalnych czy zaskórników.

To, czym myć twarz zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, jednak zawsze warto wybierać preparaty wolne od substancji zapachowych i sztucznych barwników o potencjale alergizującym i wysuszającym, o krótkim składzie, pozbawione dodatków, takich jak silikony, parafina, alkohol czy parabeny. Dokładnie takim produktem jest Makeup Remover Balm. Zbyt agresywne środki myjące mogą prowadzić do uczucia silnego ściągnięcia skóry, zakłócać naturalny mikrobiom, uszkadzać ochronną warstwę hydrolipidową, a także powodować nadmierną suchość, skłonność do podrażnień lub wzmożonego wytwarzania sebum.

Co Zamiast Wody do Mycia Twarzy?

Zastanawiasz się, czy można myć twarzy tylko wodą? To zdecydowanie nie jest najlepszy pomysł, nawet jeżeli na co dzień nie używasz kosmetyków kolorowych, wodoodpornych lub kremów o bogatym składzie. Jak już wiesz, zanieczyszczenia na twarzy to mieszanka sebum i innych substancji gromadzących się w ciągu dnia, dlatego sama woda nie poradzi sobie z usunięciem wydzieliny. Ponadto woda ma silny potencjał wysuszający, dlatego konieczna jest bardziej zaawansowana rutyna pielęgnacyjna.

Już wiesz, co zamiast wody do mycia twarzy, jednak w przypadku niektórych środków konieczne jest użycie wody. To, czym najlepiej myć twarz zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jednak w przypadku środków wymagających spłukania najlepiej użyć ciepłej wody, ponieważ zbyt gorąca może skutkować rozszerzeniem naczyń krwionośnych i podrażnieniami.  W związku z tym gorąca woda jest szczególnie niewskazana w przypadku cer wrażliwych i naczynkowych.

Jak Często Myć Twarz?

Już wiesz, co najlepiej używać do mycia twarzy, jednak właściwie jak często myć twarz? Według dermatologów optymalna częstotliwość mycia twarzy to dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Oczyszczanie skóry rano usuwa zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu nocy, natomiast wieczorne umożliwia zmycie resztek makijażu, kosmetyków i innych substancji niekorzystnych dla skóry. W przypadku osób o bardzo tłustej skórze polecane jest mycie skóry trzy razy w ciągu dnia. W innym przypadku zbyt częste mycie może doprowadzić do zaburzenia równowagi pH, przesuszenia, a nawet nadprodukcji sebum.

Jak Myć Twarz Krok po Kroku

Już wiesz czym myć twarz i jak myć twarz, dowiedz się jak robić to krok po kroku:

  1. Mycie twarzy zawsze zaczynaj od umycia rąk, aby uniknąć przenoszenia dodatkowych zanieczyszczeń na skórę.
  2. Skuteczne mycie twarzy powinno rozpocząć się od demakijażu, polecane w tym celu są płyny micelarne. Ten punkt oczyszczania jest istotny, nawet jeżeli nie stosujesz kosmetyków kolorowych.
  3. Kolejny etap to mycie łagodne, czyli bez naruszenia płaszcza hydrolipidowego. Użyj w tym celu delikatnego żelu lub pianki.
  4. Jeżeli Twoja skóra wymaga dogłębnego oczyszczania i złuszczania sięgnij po peeling, jednak nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Podczas oczyszczania skóry twarzy pamiętaj również o tym, aby stosować odpowiednią technikę. Nanieś niewielką ilość produktu dostosowanego do Twojego typu skóry i delikatnie rozprowadź go na twarzy. Następnie wykonuj delikatne, okrężne ruchy palcami, unikając zbędnego nacisku, szczególnie w delikatnych obszarach, takich jak okolice oczu. Skoncentruj się na dokładnym oczyszczeniu strefy T (nos, czoło, broda), gdzie gruczoły łojowe są najbardziej aktywne. Po umyciu twarzy delikatnie osusz skórę miękkim ręcznikiem lub ręcznikiem jednorazowym, a na zakończenie zastosuj tonik do twarzy.

Już wiesz, że mycie twarzy to istotny etap codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Nie tylko pomaga rozprawić się z substancjami zalegającymi na skórze, ale też przygotowuje ją na kolejne kroki, między innymi aplikację wybranego kremu. Sprawdź jaki produkt doskonale dopasuje się do wymagań Twojej skóry i wybierz idealny produkt, który pozwoli Ci na dokładne oczyszczenie twarzy.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: