ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura
Bronzery ASOA: Jaki Bronzer na Lato?

Piękna, muśnięta słońcem skóra to marzenie wielu osób. Zwłaszcza w okresie letnim doceniamy delikatną opaleniznę, która pojawia się podczas dłuższej ekspozycji na słońce nawet w momencie, gdy stosujemy kremy z filtrem. Jaki jednak powinien być dobry bronzer na lato? Jak stworzyć naturalny efekt i wybrać kosmetyk prosty w aplikacji? Sprawdź nasze wskazówki!

Bronzer na lato: czym powinien się wyróżniać?

Bronzer na lato to jeden z tych kosmetyków, który z pewnością znajduje się w wielu kosmetyczkach pakowanych do wakacyjnej torby. Konturowanie twarzy już od kilku lat utrzymuje się w trendach makijażowych, jednak warto wiedzieć, że bronzer stosowany latem może różnić się nieco od tego, który wybieramy na przykład zimą czy jesienią.

W sezonie wakacyjnym odcień naszej skóry się zmienia. Nawet jeżeli stosujemy filtry ochronne, to delikatna opalenizna może się pojawić, a zwłaszcza gdy wiele czasu spędzamy poza domem. Najczęściej to jednak twarz pozostaje najlepiej chroniona i najmniej odczuwa działanie promieniowania słonecznego. Nosimy kapelusze, czapki oraz okulary, a dodatkowo stosujemy kremy z filtrem.

Czym więc wyróżnia się dobry bronzer na lato? Przede wszystkim wielu osobom zależy na efekcie skóry muśniętej słońcem. W tym przypadku odcień kosmetyku będzie nieco cieplejszy, a formuła może być również wzbogacona o delikatne rozświetlające drobinki.

Jaki dobrać bronzer?

Warto jednak pamiętać o tym, że odcień naszej skóry wciąż będzie miał kluczowe znaczenie w momencie, gdy dobieramy nie tylko bronzer na lato, ale także kosmetyk, który będziemy stosować przez cały rok. Unikajmy zbyt ciemnych produktów, które mocno odznaczają się na naszej twarzy. Efekt powinien być naturalny i delikatny.

Na wstępie warto wskazać, że produkty do konturowania i ocieplania mogą mieć różne formuły. Najczęściej spotykamy się z wariantem sypkim bądź pod postacią prasowanego pudru. Zaletami tego typu bronzera jest to, że nie robi plam. Dodatkowo sypki wariant jest łatwy w mieszaniu, dzięki czemu w prosty sposób uzyskasz różne odcienie. Wreszcie jest też bardzo trwały i umożliwia precyzyjne kontrolowanie ilości produktu, który nakładasz na twarz. Skóra sucha szczególnie polubi bronzer na lato w kremie, płynie bądź sztyfcie. W zależności od wybranej formuły nieco inna będzie technika aplikacji kosmetyku.

Jak nakładać bronzer w lato?

Jeżeli chcesz, aby Twoja skóra prezentowała się doskonale, a zarazem pozostała zdrowa i promienna, pamiętaj o tym, aby regularnie stosować kosmetyki z filtrem. Należy aplikować je przed makijażem, dzięki czemu zapewnią możliwie jak najlepszą ochronę, która dodatkowo zostaje wzmocniona poprzez zastosowanie kosmetyków mineralnych.

Ochrona skóry przed słońcem kluczowa jest nie tylko w okresie letnim, ale również każdego dnia roku. W ofercie ASOA dostępne są kremy do twarzy z filtrem o różnym poziomie ochrony. Są to zarówno filtry chemiczne, jak i mineralne. Można nakładać je przed kosmetykami kolorowymi.

Aby wyrównać nieco koloryt skóry i ukryć drobne niedoskonałości, warto stosować m.in. kremy BB. Do jego utrwalenia należy użyć pudru o wybranym wykończeniu. Dopiero w kolejnym kroku zaaplikujemy sypki bronzer.

Jak zostało już wspomniane, w zależności od formuły produktu sposób jego aplikacji może być nieco inny. Na przykład jeżeli sięgamy po kosmetyki o formule płynnej, w kremie bądź w sztyfcie, to w tym przypadku aplikujemy je i rozcieramy jeszcze przed przypudrowaniem skóry i to najlepiej pędzlem o zbitym włosiu.

Technika aplikacji oraz miejsce, w którym nałożymy bronzer na lato, zależne jest też od tego, po jaki odcień produktu sięgniemy. Kolor idealny do ocieplenia twarzy najlepiej nakładać w miejscach, na które pada słońce. Nie jest również wykluczone użycie dwóch odcieni bronzerów w jednym makijażu. Wariant chłodniejszy pomoże w konturowaniu (policzków, nosa, czoła czy żuchwy), a cieplejszy stworzy efekt skóry muśniętej słońcem.

Dobry bronzer na lato można aplikować zarówno pędzlem, jak i gąbeczką. Istotne będzie dokładne roztarcie krawędzi, aby nie tworzyć na skórze zbyt mocnego odcięcia kolorów.

Jaki bronzer na lato wybrać?

Jaki bronzer na lato? W ofercie ASOA znajdziesz Bronzer Mineralny odpowiedni zarówno do konturowania twarzy, jak i jej ocieplania. Dostępny jest w trzech kolorach: Brown Sugar, Chocolate Brownie oraz Golden Brown, dlatego każdy może znaleźć odcień, który będzie mu odpowiadał. Kosmetyk ten pielęgnuje skórę, jest odpowiedni dla wrażliwej cery, a ponadto nie tworzy plam czy smug.

Bronzer na lato mineralny długo utrzymuje się na skórze, nie ściera się i nie blaknie. Nie jest całkowicie matowy, ponieważ daje lekkie, świetliste wykończenie z efektem odbijania światła. Jednak to, co jest szczególnie ważne, to fakt, że został stworzony z mineralnych składników pochodzenia naturalnego, których zadaniem jest pielęgnowanie cery.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: