ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura
Kobieta w zimowej kurtce - Pielęgnacja Twarzy Zimą

Zima to niewątpliwie najtrudniejsza pora roku dla skóry, suche i mroźne powietrze nie sprzyja jej wyglądowi. Czynniki atmosferyczne sprawiają, że szybciej traci ona wodę i zaczyna się wysuszać, a później łuszczyć. Ponadto nagłe zmiany temperatury między zimnym powietrzem na zewnątrz a suchym ciepłem wewnątrz mogą zaszkodzić jej kondycji. Poznaj 7 porad, które wspierają utrzymanie cery w dobrej kondycji zimą.

Pielęgnacja Skóry Twarzy w Zimę

Pielęgnacja skóry zimą wymaga dodatkowej uwagi, ponieważ niekorzystne warunki atmosferyczne, a także suche powietrze działają w bardzo szkodliwy sposób. Warto rozpocząć od pielęgnacji twarzy odpowiednim kremem nawilżającym, najlepiej takim, który odpowiednio chroni również przed promieniowaniem UV. Podstawowa pielęgnacja twarzy powinna być znacznie bardziej delikatna i oparta na naturalnych kosmetykach. Pielęgnacja twarzy w zimę to zagadnienie, które może wydawać się skomplikowane na pierwszy rzut oka. Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak zrobić to odpowiednio.

1. Nawilżanie skóry kremami

Naturalna pielęgnacja twarzy zimą powinna opierać się przede wszystkim na doborze odpowiedniego kremu nawilżającego. Pielęgnacja twarzy zimą wymaga kremu nawilżającego o bardzo bogatym składzie i cięższej konsystencji niż ten, którego standardowo używasz latem. Jak wybrać krem nawilżający? Ważne, żeby zawierał on w swoim składzie naturalne składniki, oleje i witaminy oraz wyciągi i ekstrakty z roślin o łagodzącym i kojącym działaniu. Warto zwrócić uwagę na to, aby kremy nawilżające posiadały w swoim składzie również mocznik, glicerynę, aloes czy ceramidy.  Pielęgnacja skóry zimą powinna obejmować również odpowiednie serum do twarzy, które znacząco wzmocni efekt nawilżenia.

2. Odbudowa płaszcza hydrolipowego

Pielęgnacja skóry w zimę to nie tylko jej odpowiednie nawilżenie, ale także odbudowa płaszcza hydrolipidowego. To właśnie on odpowiada za ograniczenie nadmiernej utraty wilgoci ze skóry, utrzymanie na jej powierzchni odpowiedniego pH oraz ochronę przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Zimą skóra często bywa podrażniona, szorstka czy wysuszona. Jeżeli chcesz pozbyć się tych problemów i prawidłowo odbudować płaszcz hydrolipidowy wybierz odpowiednie kosmetyki. Polecamy te zawierające substancje naturalnie budujące tę warstwę ochronną np. skwalan, estry cholesterolu, kwasy tłuszczowe, a także te zawierające ceramidy.

3. Ochrona SPF

Zastanawiasz się, co jeszcze powinna obejmować pielęgnacja skóry w zimę? Zdecydowanie istotne są kremy do twarzy z filtrem. Jeżeli wybierasz się na narty, łyżwy czy sanki jest to obowiązkowy kosmetyk. Pamiętaj, że promieniowaniem UVA, które stanowi główną przyczynę fotostarzenia, dociera do naszej skóry przez cały rok. Zimą jest ono równie groźne, ponieważ nie zatrzymuje go, a wręcz odbija pokrywa śnieżna. Pamiętaj, aby pielęgnacja twarzy zimą, nawet w pochmurne dni, obejmowała krem z filtrem UV.

4. Rzadsze oczyszczanie twarzy

Już wiesz, jak nawilżyć skórę twarzy, jednak ważne jest także jej odpowiednie oczyszczenie. Nasza skóra posiada swoją naturalną barierę ochronną, w której kluczową rolę odgrywa sebum. Zimą, gdy Twoja skóra jest wysuszona bardzo istotne jest, aby wybierać naturalne kosmetyki do oczyszczania twarzy. Na ten czas warto zamienić lekki żel na bardziej gęsty i kremowy lub na emulsję. Pamiętaj również, aby unikać gorącej wody i zdecydowanie nie używać mydła, które może potęgować efekt wysuszenia. Po umyciu dokładnie osusz twarz, szczególnie jeżeli zamierzasz wyjść na zewnątrz.

5. Zwróć uwagę na peeling

Jeżeli peeling jest częścią Twojej rutyny to uważaj, aby nie robić tego na wysuszoną, podrażnioną skórę twarzy. Pielęgnacja twarzy zimą powinna być delikatna, dlatego pomyśl o tym, by mocny zdzierak zastąpić łagodniejszym kosmetykiem z drobnymi delikatnymi cząsteczkami ścieralnymi. Nie wykonuj nigdy peelingu na przesuszoną skórę, ponieważ zamiast jej pomóc, tylko dodatkowo mocno ją podrażnisz. Dobrym wyborem jest peeling enzymatyczny, który delikatnie zadziała na Twoją skórę.

6. Odpowiednio się ubieraj

Jeżeli zimą masz suchą skórę, ciepłe akcesoria – takie jak szalik czy komin – mogą pomóc chronić skórę i zapewnić Ci komfort. Osoby o suchej skórze powinny osłaniać twarz, gdy wychodzą na zewnątrz w mroźną zimę. W szczególności gdy będą przebywać dłużej niż do samochodu i z powrotem. Pamiętaj, że odbudowa skóry po zniszczeniu może trwać bardzo długo i wymagać specjalistycznej pielęgnacji.

7. Utrzymuj odpowiednia wilgoć w miejscu, w którym przebywasz

Pielęgnacja twarzy w zimę wymaga nie tylko odpowiednich kosmetyków, ale również dodatkowych działań, takich jak utrzymanie odpowiedniej wilgotności w miejscu, w którym przebywasz. Grzejniki mogą wysuszać już suche zimowe powietrze, dlatego warto używać nawilżacza w sypialni lub przy biurku, tak, aby Twoja skóra nie wysuszała się nadmiernie. Pamiętaj również o piciu odpowiedniej ilości wody, ponieważ nawilża to twarz i całe ciało od wewnątrz.

Podsumowanie – poznaj produkty ASOA

Pielęgnacja skóry twarzy zimą zgodna z jej potrzebami to najlepsze rozwiązanie na zachowanie jej zdrowego i pięknego wyglądu. Pamiętaj przede wszystkim o łagodnym oczyszczaniu, odpowiednim nawilżaniu, delikatnym złuszczaniu, natłuszczaniu, odpowiednim ubiorze i nawilżaczach powietrza. Do codziennej pielęgnacji wykorzystaj naturalne produkty, pełne odżywczych składników, takie jak polecane przez nas produkty ASOA.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: