ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura
Kobiety w maseczkach - Jak często nakładać maseczkę na twarz?

Maseczki kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością. Doceniane są one nie tylko za swoje działanie, ale także za to, że dla wielu stanowią one pretekst do domowego spa i wyjątkowego zadbania o swoją urodę. Zastanawiasz się, jak często nakładać maseczkę na twarz? Dowiedz się, ile razy w tygodniu można nakładać maseczkę i jakie warto wybrać, aby doskonale odpowiadały potrzebom Twojej skóry.

Kiedy nakładać maseczkę na twarz?

Odpowiedź na pytanie, jak często stosować maseczki na twarz, warto poprzedzić odpowiedzią na pytanie, dlaczego właściwie warto to robić. Maseczki pełnią wyjątkową funkcję w pielęgnacji, ich skład pełny jest skoncentrowanych składników aktywnych. Stanowią one doskonały sposób na dostarczenie skórze uderzeniowych dawek korzystnych substancji, których potrzebuje ona do prawidłowego funkcjonowania. Podsumowując, jeżeli chcesz zadbać o swoją skórę doskonałym rozwiązaniem będzie maseczka na twarz. Ile razy w tygodniu ją stosować i jaką wybrać? Dowiedz się z tego artykułu.

Zastanawiasz się, kiedy nakładać maseczkę na twarz? Codzienna, podstawowa pielęgnacja twarzy zazwyczaj nie obejmuje produktu, jakim jest maseczka na twarz. Ile razy w tygodniu ją stosować dowiesz się z kolejnego akapitu, jednak warto wiedzieć, kiedy nałożyć ją na twarz. Maseczkę należy stosować zawsze na oczyszczoną skórę. Zaleca się nakładanie jej wieczorem po kąpieli, gdy pozbędziemy się już makijażu, nadmiaru sebum, wszelkich zanieczyszczeń oraz pozostałości po kremach i olejach. Nakładanie maseczki na noc jest dobrym pomysłem również dlatego, że właśnie o tej porze zwiększa się ukrwienie skóry i rozszerzają się pory – w związku z tym składniki aktywne zawarte w kosmetyku mają szansę lepiej się wchłonąć. Już wiesz kiedy nakładać maseczkę na twarz, ile razy w tygodniu to kolejne pytanie, na które poznasz odpowiedź.

Jak często stosować maseczki na twarz?

Zastanawiasz się, jak często stosować maseczki na twarz? Zależy to od kilku czynników. Jednym z nich jest działanie kosmetyku, ale ważny jest także rodzaj Twojej skóry. Jeżeli masz skórę wrażliwą warto wybrać delikatniejsze maseczki lub nawet zrezygnować z ich stosowania. W zależności od rodzaju maseczki częstotliwość jej stosowania jest bardzo różna. Z reguły jednak nie powinno się ich używać więcej niż raz dziennie, ponadto odradzane jest także korzystanie z kilku maseczek naraz na ten sam obszar skóry twarzy. Jednakże ciekawym sposobem na wykorzystanie rożnorodnych produktów jest multimasking, czyli aplikacja odpowiedniej maseczki na konkretną część twarzy. Na sferę T możesz nałożyć maseczkę oczyszczającą, a na policzki nawilżającą, na przykład z glinki fioletowej.

Jak długo trzymać maseczkę na twarzy? To również zależy od wielu czynników, takich jak składniki aktywne zawarte w masce. Sugerowany czas, jaki trzymamy maseczkę na skórze to między 5 a 15 minut. Pamiętaj, że powinna być oczyszczona, ale bez peelingu, aby uniknąć podrażnienia. Warto przed jej nałożeniem wykonać naturalną pielęgnację twarzy, skupiając się na jej odpowiednim oczyszczeniu z makijażu i innych zanieczyszczeń. Jeżeli jednak masz wątpliwości lub zauważasz niepożądane działanie, takie jak mocne zaczerwienienie lub pieczenie, warto szybciej zdjąć dany produkt, szczególnie jeżeli stosujesz go pierwszy raz.

Ile razy w tygodniu maseczka na twarz?

To, ile razy w tygodniu należy stosować daną maseczkę na twarz zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Maseczki nawilżające są najbezpieczniejsze do skóry, dlatego można je stosować nawet każdego dnia. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku masek peelingujących i złuszczających, po które powinniśmy sięgać raczej rzadziej niż częściej. Dobrym wskaźnikiem częstotliwości jej stosowania jest uczucie, jakie maska pozostawia na twarzy. Jeżeli po jej zmyciu czujesz ściągnięcie, pieczenie lub suchość skóry to znak, że należy ją robić rzadziej lub nawet wcale. Ponadto, po zmyciu maseczki złuszczającej należy silnie nawilżyć twarz za pomocą maseczki nawilżającej lub silnie odżywiającego kremu.

Rodzaj maseczkiIle razy w tygodniu stosować?
maseczki nawilżająceraz w tygodniu, ale można nawet codziennie
maseczki peelingujące/złuszczająceraz na 10-14 dni
maseczki odżywcze, rewitalizujące, rozjaśniająceraz w tygodniu, ale można częściej

Ostatnim popularnym rodzajem maseczek są maseczki odżywcze, rewitalizujące czy rozjaśniające. Te maski miewają bardzo silnie skoncentrowane składniki aktywne, które nie powinny ani za długo, ani za często mieć kontaktu ze skórą. Powinna ona mieć czas na wchłonięcie i wykorzystanie intensywnego zastrzyku składników, zanim dołożymy kolejny.

Jakie maseczki na twarz warto stosować?

Każda maseczka na twarz posiada swoje specyficzne działanie, dlatego warto zwrócić dużą uwagę na jej skład wybierając konkretny produkt dostosowany do Twoich potrzeb. W ofercie ASOA warto wyróżnić 4 rodzaje maseczek przeznaczonych do różnych typów cer:

  • maseczka algowa – przeznaczona jest dla skóry zanieczyszczonej z niedoskonałościami, pozbawionej blasku, z rozszerzonymi porami,
  • maseczka fioletowa – przeznaczona jest dla cery suchej, pozbawionej blasku, a także normalnej,
  • maseczka czerwona – główny składnik tej maski to glinka czerwona, polecana jest ona dla cery wrażliwej i naczyniowej,
  • maseczka niebieska –  główny składnik tej maski to glinka niebieska, polecana jest ona dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się, ale także do skóry mieszanej.

Niezależnie z jakiej maseczki zdecydujesz się skorzystać pamiętaj o tym kiedy i jak często należy to robić. Niewątpliwie maseczki na twarz mają zbawienny wpływ na cerę, przynoszą jej ulgę i przywracają zdrową kondycję. Jeżeli będziesz systematycznie jej stosować, z powodzeniem pozbędziesz się nieestetycznych przebarwień, przesuszeń, wyprysków i zaskórników. Połączenie maseczek z innymi, naturalnymi kosmetykami do twarzy może się okazać skuteczną bronią w walce z wieloma poważnymi, chronicznymi niedoskonałościami skóry. Wybierz maseczkę odpowiednią dla Twojej cery i ciesz się nawilżoną, zdrową cerą.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: