ASOA

📦 Darmowa przesyłka od 300 zł 📪 14 dni na zwrot 🇵🇱 Polska manufaktura
Ślady po kosmetykach - trendy kosmetyczne 2024

W ciągu kilku ostatnich lat branża kosmetyczna doświadczyła wielu zmian związanych z pandemią czy przekształceniem przyzwyczajeń zakupowych konsumentów, jednakże jej przychody wciąż wzrastają. W miarę ewolucji koncepcji piękna przedsiębiorstwa produkujące kosmetyki dostosowują się wymagań konsumentów. Wykorzystują one w tym celu technologię i naukę w innowacyjny sposób, a także zwracają coraz większą uwagę na ekologię. Poznaj najważniejsze trendy kosmetyczne, które będą dominować w 2024 roku!

Trendy Kosmetyczne w 2024

Nowości kosmetyczne pojawiają się wciąż i wciąż dążąc do spełnienia pragnień nawet najbardziej wymagających konsumentów. Zastanawiasz się, jakie trendy kosmetyczne będą dominować w 2024 roku? Trendy w kosmetykach, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim postawienie na naturalne i organiczne składniki, ekologię, wielofunkcyjność, a także naturalną pielęgnację twarzy. Warto zwrócić uwagę także na nowości kosmetyczne skierowane do mężczyzn, które obejmują coraz więcej różnorodnych, wyspecjalizowanych produktów. Poznaj najnowsze trendy w kosmetykach i dowiedz się, czy odpowiadają one Twoim potrzebom!

Naturalne i organiczne składniki

Nowości kosmetyczne pojawiające się na rynku coraz częściej oparte są na naturalnych i organicznych składnikach. Wynika to przede wszystkim z coraz większej świadomości konsumentów. Z danych ankietowych uzyskanych przez niezależnych badaczy w 2023 r. wynika, że coraz więcej kobiet zastanawia się, czym dokładnie są chemikalia obecne w produktach kosmetycznych i jakie mają one znaczenie dla ich ciał i planety. Jednoznacznie można stwierdzić, że naturalne i organiczne składniki to coraz bardziej rozwijający się trend kosmetyczny. Odgrywają one dużą rolę w zrównoważonym rozwoju dla konsumentów, wpływając  na ich decyzje zakupowe.

Poddane recyklingowi i napełniane ponownie perfumy

Trendy w kosmetykach coraz częściej obejmują również recykling, dlatego popularnością cieszą się napełniane ponownie perfumy. Nowa era zapachów tworzonych ze składników pochodzących z recyklingu może wkrótce na zawsze zmienić sposób, w jaki pachniemy. Tworzenie zapachów przyjaznych dla środowiska ma sens ekologiczny, ale także finansowy. Perfumy pochodzące z recyklingu oferują charakterystyczne zapachy, minimalizując jednocześnie ilość odpadów, co odpowiada pragnieniom konsumentów w zakresie spersonalizowanych i ekologicznych produktów.

Skoncentrowane formuły kosmetyków

Trendy kosmetyczne obejmują nie tylko formę produktów, ale również coraz częściej ich skład. Skoncentrowane formuły odpowiadają na oczekiwania konsumentów, którzy oczekują zarówno skutecznych rezultatów, jak i zrównoważonych wyborów. Te nowości kosmetyczne wymagają mniejszych ilości na jedno zastosowanie, co ogranicza ilość odpadów opakowaniowych, wagę produktu i jego ogólny wpływ na środowisko. Dodatkowo nacisk na minimalistyczne procedury pokrywa się z wydajnością skoncentrowanych formuł, umożliwiając konsumentom osiągnięcie pożądanych przez nich rezultatów przy użyciu mniejszej liczby produktów. Trendy w kosmetykach dążą do zwrotu w stronę bardziej skoncentrowanych formuł kosmetyków, podkreślających erę świadomej konsumpcji oraz maksymalizowania rezultatów.

Kosmetyki związane z wellness

Nowości kosmetyczne związane z wellness stają się coraz popularniejsze, ponieważ jednostki traktują priorytetowo holistyczny styl życia. Tendencja ta jest zgodna z rosnącym przekonaniem, że zrównoważone połączenie ciała i umysłu przyczynia się do ogólnego blasku skóry. Oczekuje się, że marki będą oferować produkty zawierające składniki łagodzące stres, formuły wzbogacone aromaterapią oraz praktyki promujące relaks i dbanie o siebie. Coraz więcej konsumentów wykorzystuje sole do kąpieli czy różnorodne naturalne akcesoria do twarzy.

Anti-wellness – prostsze formuły, uproszczenie rutyn

W kontekście urody i pielęgnacji skóry anti-wellness można określić jako powrót do uproszczonych i usprawnionych procedur. Branża kosmetyczna reaguje na szybszy tryb życia konsumentów poprzez wprowadzenie minimalistycznych produktów, które odpowiadają wielu potrzebom, a także pragnieniu wydajności. Co więcej, tendencja do zrównoważonego rozwoju zachęca do stosowania mniejszej liczby, ale wysokiej jakości, wszechstronnych produktów, co ogranicza zarówno ilość odpadów, jak i wpływ na środowisko. To przejście w kierunku uproszczonego piękna współbrzmi ze stale rosnącym zwrotem w stronę uważności i dobrego samopoczucia, kładąc nacisk na jakość ponad ilość.

Wielofunkcyjność

W połączeniu z trendem anti-wellness idzie wielofunkcyjność. Wzrost liczby takich produktów kosmetycznych stanowi odpowiedź na dynamiczny styl życia konsumentów poszukujących usprawnionych procedur oraz wygody. Konsumenci poszukują takich produktów i są skłonni w nie zainwestować, ponieważ zwiększają one znacznie wygodę podczas pakowania się zarówno w prywatne podróże, jak i w coraz częstsze firmowe delegacje.

Ochrona SPF w kosmetykach

W ostatnich latach coraz większa uwaga zwracana jest na świadomą pielęgnację. Ochrona SPF w kosmetykach staje się obowiązkową funkcją, którą powinny posiadać nie tylko kremy, ale także podkłady czy bazy pod makijaż. Uwagę zwraca się także na to, by posiadały one jak najwyższą ochronę. Trend ten wiąże się nie tylko z modą, która docenia naturalną skórę, a nie mocną opaleniznę, ale również z wiedzą na temat zmian klimatu, co sprawia, że użytkownicy z coraz większą świadomością dbają o pielęgnację swojej cery.

Męskie produkty

Na zauważalny wzrost ilości męskich produktów wpływa kilka czynników, z których jednym z najważniejszych są trwające zmiany społeczne. Znacząco podważyły one tradycyjne pojęcie męskości, umożliwiając bardziej zróżnicowane i inkluzywne rozumienie piękna. Wraz ze zmianą postaw kulturowych mężczyźni czują coraz większe pozwolenie na wyrażanie siebie poprzez praktyki pielęgnacyjne i samopielęgnacyjne. Ponadto, wśród męskich kosmetyków obecne są również wszystkie inne trendy, które dotyczą nie tylko kobiecych produktów. Naturalne, skoncentrowane, wielofunkcyjne formuły i opakowania wielokrotnego użytku to trendy, które zdominują 2024 rok.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy nasz produkt będzie dostępny do kupienia. Zostaw swój adres email poniżej: